خانه » بازی ها » اخبار بازیها » نسخه ی جدید سری IGI در راه است!

نسخه ی جدید سری IGI در راه است!

نسخه ی جدید سری IGI در راه است!

نسخه ی جدید سری IGI در راه است!

طبق اخبار منتشر شده و گزارشات اعلام شده استودیوی آرتپلنت (Artplant) توانست امتیاز سری IGI را از اسکوئر انیکس به‌دست آورد.

سری Project IGI برای اولین بار در سال 2000 منتشر گردید . این بازی توسط استودیوی اینرلوپ (Innerloop) توسعه داده شده بود و به واسطه Eidos Interactive انتشار یافت. سپس شاهد عرضه نسخه دوم این بازی با نام I.G.I.-2: Covert Strike بودیم سپس استودیوی Innerloop ورشکست شد و دیگر خبری از سری IGI شنیده نشد.

نکته ای که در این جا وجود دارد، این است که استودیوی نوروژی آرتپلنت توسط همان کارمندان استودیوی اینرلوپ تاسیس شده. پس این سری باری دیگر به دست سازندگان پیشین خود بازگشته و آن‌ها قصد دارند پس از گذشت ۱۴ سال سری را زنده کنند. مدیرعامل استودیوی آرتپلنت نیز به این نکته اشاره دارد که آن‌ها بالاخره بازی برای ناشر نمی‌سازند بلکه با مالکیت‌ آ‌ی‌پی‌هایی که پیش‌تر ایجاد کرده‌ بودند بدون دخالت ناشر برای خودشان بازی می‌سازند.

به نظر می رسید که شاهد نسخه ی سوم یا شروع نسخه ی جدیدی از Project IGI باشیم چون که مالک دو نسخه ی قبلی این سری اسکوئر انیکس‌ می باشد و نمی توان انتظار بازسازی یا ریمستر کردن دو نسخه ی پیشین را داشت