خانه » بازی ها » اخبار بازیها » Denuvo و DRM قوی تر ، بازی های تمام آنلاین یا هر دو

Denuvo و DRM قوی تر ، بازی های تمام آنلاین یا هر دو

Denuvo و DRM قوی تر ، بازی های تمام آنلاین یا هر دو

Denuvo و DRM قوی تر ، بازی های تمام آنلاین یا هر دو

حدود 2 سال از انتشار و استفاده Denuvo در بازی های جدید میگذرد ، و این DRM با تمام آپدیت های منتشر شده ، تاکنون نتوانسته است رقبای کرکر خود یعنی 3DM و CPY را از میان بردارد!

DRM جدید Denuvo که با شعار از میان برداشتن Piracy یا همان کرک بازی ها ، به میدان آمد در طول 2 سال گذشته ، توانست مانع کرک شدن بازی های زیادی شود ، اما این DRM که در ابتدا توسط 3DM وسپس CPY کرک شد ، روز به روز در حال از دست دادن اعتبار خود است!

در طول 2 سال گذشته ، بازی های زیادی از این DRM استفاده کردند و هر چند تعداد زیادی از آنها هنوز کرک نشده اند ، اما گروه کرکر CPY بازی های جدیدی همانند RE7 و BF1 نیز که از ورژن های جدید این DRM استفاده کرده بودند کرک کرد و وضعیتی که برای RE7 پیش آمد و کرک شدن این بازی در کمتر از یک هفته باعث شد توسعه دهندگان بازی به دنبال روش های جدیدتری برای حفاظت از عناوین خود باشند.

کمپانی Ubisoft که در سال 2016 عنوان تمام آنلاین و موفق خودیعنی The Division را منتشر کرد ، و توانست با تمام آنلاین کردن این بازی حتی برای بخش Campaign مانع از کرک شدن این عنوان شود و با این کار به فروش خوبی برسد ، پس از این عنوان پا را فراتر گذاشت و برای چند عنوان دیگر خود از این روش استفاده کرد .

هر چند این روش مشکلات خود را داشته و دارد اما حقیقت امر این هست که فروش بالای ubisoft در عناوین کرک نشده خود باعث شده این کمپانی روی تصمیم خود مصمم باشد ، در حال حاضر کرک شدن عناوینی که از آخرین ورژن های Denuvo استفاده کرده بودند ، در مدت زمان کم ، خبر از استفاده این روش به صورت گسترده تر و توسط کمپانی های دیگر را نیز میدهد.

در این میان ، و در آن طرف میدان ، بحث انلاین فیکس به شدت بالا گرفته است ، و در حال حاضر گروه های کرکر بیشتر به دنبال ایجاد انلاین فیکس برای این بازی ها بوده و هستند ، لازم به ذکر است آخرین بازی هایی که برای آنها انلاین فیکس ساخته و منتشر شد ، بازی های Doom و Dark Souls 3 بودند.

===========================

بخش خبری Game4pc